BHA
| Latitude | 760 mm |
| Height | 196 mm |
| Depth | 515 mm |
| Weight (incl. accessories/packaging) | 21.01 kg |
| Weight (net) | 18.72 kg |
| Surface material | Ceramic glass |
| Surface property | Glossy |
| Colour | objectbricks.colour.black |
| Multiphase supply voltage | 380 - 415 2N / 3N |
| Supply voltage 1-phase | 220 - 240 |
| Frequency | 50-60 |
| Maximum power consumption | 7000 W |
| 1-phase fuse protection/power supply | 1 x 32 |
| 2-phase fuse protection/power supply | 2 x 16 |
| 3-phase fuse protection/power supply | 3 x 16 |
| Cooktop extractor power levels | 2 |
| Cooktop power levels | 9 |
| Size of front left cooking zone | Ø 210 |
| Size of front right cooking zone | Ø 210 |
| Size of rear left cooking zone | Ø 140 |
| Size of rear right cooking zone | Ø 140 |
| Front left cooking zone output | 2300 W |
| Front right cooking zone output | 2300 W |
| Rear left cooking zone output | 1200 W |
| Rear right cooking zone output | 1200 W |
| Output front left cooking zone power setting | 3000 W |
| Output front right cooking zone power setting | 3000 W |
| Duct connection | Ecotube |
| Operating mode | Exhaust |
| Number of cooking zones | 4 |
| Cooktop type | Radiant Heater |