PURU2

| Filtermateriale | Activated charcoal filter with ion exchanger |
| Maksimal levetidsfilter | |
| Bredde | 760 Mm |
| Højde | 199 Mm |
| Dybde | 515 Mm |
| Vægt (inkl. tilbehør/emballage) | 23.2 Kg |
| Vægt (netto) | 16.5 Kg |
| Materiale overflade | Ceramic glass |
| Overfladeegenskab | Glossy |
| Farve | objectbricks.colour.black |
| Forsyningsspænding, flerfaset | 380 - 415 2N / 3N |
| Tilslutningsspænding 1-faset | 220 - 240 |
| Frekvens | 50-60 |
| Strømforbrug maks. | 7360 W |
| Sikring/tilslutning til strømforsyning 1-faset | 1 x 32 (1 x 20 / 1 x 16) |
| Sikring/tilslutning til strømforsyning 2-faset | 2 x 16 |
| Sikring/tilslutning til strømforsyning 3-faset | 3 x 16 |
| Effekttrin for kogepladens emfang | 9 |
| Effekttrin for kogeplade | 9 |
| Størrelse af kogezone forrest til venstre | Ø 210 |
| Størrelse af kogezone forrest til højre | Ø 210 |
| Størrelse af kogezone bagest til venstre | Ø 175 |
| Størrelse af kogezone bagest til højre | Ø 175 |
| Effekt, kogezone forrest i venstre side | 2300 W |
| Effekt, kogezone forrest i højre side | 2300 W |
| Effekt, kogezone bagest i venstre side | 1400 W |
| Effekt, kogezone bagest i højre side | 1400 W |
| Effekt for power-niveau for kogezone forrest til venstre | 3000 W |
| Effekt for power-niveau for kogezone forrest til højre | 3000 W |
| Effekt for power-niveau for kogezone bagest til venstre | 2100 W |
| Effekt for power-niveau for kogezone bagest til højre | 2100 W |
| Driftsmåde | Recirculation |
| Antal kogezoner | 4 |
| Kogepladetype | Induction |
| Garanteret tilgængelighedsperiode for software-opdateringer (fra produktets udløbsdato) | 5 Years |